Novinky - detail

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje 20. září nejnovější úsek dálnice D8 v plném profilu

Nejnovější část dálnice D8 se řidičům otevře bez omezení 20. září. Práce na stabilizaci budou ovšem pokračovat, na jaře silničáři zpevní základy takzvané prackovické estakády. Celá dálnice D8 je v provozu od konce loňského roku, uvedený úsek na Litoměřicku ale mohou řidiči zatím projíždět pouze v jednom jízdním pásu.

Rada geotechnického monitoringu potvrdila, že je prackovická estakáda na dálnici D8 bezpečná pro provoz ve všech čtyřech pruzích a omezení tedy mohou být odstraněna. Na 20. září je dlouhodobě plánované testování v tunelech, kdy dojde k prověření systémů bezpečnostního vybavení tunelů a dispečinku a cvičení integrovaného záchranného systému, kdy bude tento úsek dálnice na půl dne uzavřen a následně nejpozději v 17 hodin bude provoz spuštěn v plném profilu.

Omezení provozu souviselo s nestabilitou podloží v okolí. Ředitelství silnic a dálnic v uplynulých měsících zajišťovalo realizaci stabilizačních opatření spočívající v opěrných železobetonových stěnách, zakotvení stěn a výstavbě odvodňovacích štěrkových stěn. Další práce jsou plánovány i v další stavební sezóně, kdy se bude střídavě uzavírat vždy jeden ze dvou mostů. Přesný rozsah stavebních prací bude stanoven na základě výsledků měření, které bude probíhat od letošního září do března příštího roku.

Publikováno: 19. September 2017, přímý odkaz