Novinky - detail

Ředitelství silnic a dálnic informuje o červencových omezeních dopravy

V zájmu zachování plynulosti dopravy o nadcházejících exponovaných dnech nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD žádné práce údržby, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

Omezení činnosti údržby platí:

 

-          V pátek 30. 6., omezení v čase 8 – 21.

-          Ve středu 5. 7., omezení v čase 8 – 12.

 

Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií.

 

Dopravní info

Řidičům doporučujeme vždy před jízdou využívat stránek www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. Mohu si zde zdarma stáhnout také naši mobilní aplikaci: http://portal.dopravniinfo.cz/servis-ridicum/mobilni-aplikace. Aplikace vyhodnocuje dopravní situaci v reálném čase a na konkrétní trase. Pokrývá dálnice ČR, poskytuje záběry z dopravních kamer a automaticky aktualizuje informace o dopravní a meteorologické situaci. Aplikace je ke stažení zdarma pro všechny uživatele Android, iPhone i Windows Mobile. Aplikaci je možné spustit také pomocí internetového prohlížeče na adrese http://m.dopravniinfo.cz.

 

Asistenční služba

Všem řidičům je na většině dálnic (mapa v příloze) k dispozici také bezplatná asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. Kontakt - 800 280 281.

 

Počet oprav

Abychom udrželi naše komunikace v dobrém stavu, musíme každoročně opravit přibližně 5 % sítě. V aktuálním období opravujeme výrazně více, protože v minulosti toto pravidlo nebylo dodržováno. Dle nového konceptu ŘSD, který byl stanoven v roce 2011, se opravy dálnic provádějí v dlouhých úsecích, jež šetří finance a celkový čas omezení pro řidiče. Pokud budeme držet nastavený koncept oprav, dostaneme se na již zmíněných a standardních 5 % kolem roku 2020. Mapu červencových oprav naleznete v příloze.

 

Modernizace dálnice D1

Během prázdnin bude pokračovat i modernizace dálnice D1. Jedná se o následující úseky:

-          úsek 04, EXIT 34 Ostředek – EXIT 41 Šternov

-          úsek 06, EXIT 49 Psáře – EXIT 56 Soutice

-          úsek 10, EXIT 75 Hořice – EXIT 81 Koberovice

-          úsek 15, EXIT 112 Jihlava – EXIT 119 Velký Beranov

-          úsek 18, EXIT 134 Měřín – EXIT 141 Velké Meziříčí, západ

-          úsek 20, EXIT 146 V. Meziříčí východ – EXIT 153 Lhotka

-          úsek 22, EXIT 162 Velká Bíteš – EXIT 168 Devět křížů 

Aktuální omezení dopravy v rámci modernizovaných úseků D1 naleznete zde: http://www.novad1.cz/aktualni-dopravni-omezeni/

 

Ředitelství silnic a dálnic se omlouvá řidičům za způsobené dopravní komplikace během těchto dopravních omezení.

 

Ke stažení

Letní červencové opravy 2017.pdf
Asistenční služba ŘSD.PDF

Publikováno: 30. June 2017, přímý odkaz