ŘSD spouští novou generaci zobrazování na dálničních portálech

Vytisknout článek
Ředitelství silnic a dálnic ČR uvádí od počátku května na Pražském okruhu a na přilehlých úsecích dálnice D1 do zkušebního provozu II. generaci zobrazování na informačních portálech. Tato nová technologie řidičům v reálném čase zobrazuje dopravní informace na trase před nimi.

Jde o využití stávajících portálů, kde se díky softwarové úpravě uvede do zkušebního provozu nová sada stanovených piktogramů a nápisů na proměnných dopravních značkách, které vycházejí z harmonizačního procesu zobrazovaných informací v evropských státech.

"Tímto krokem se Česko posouvá v oblasti zobrazování dopravních informací mezi evropskou špičku. Chceme tak přispět k bezpečnosti provozu na takto frekventované komunikaci, jakou je Pražský okruh", říká René Poruba, pověřen řízením ŘSD. Změny se týkají 10 lokalit na Pražském okruhu a jedné lokality na D1.

Nově tak bude možné díky logickým a mezinárodně srozumitelným symbolům zobrazit informaci řidiči rychleji a srozumitelněji, například místo nápisu „NA“ použít obrázek nákladního automobilu nebo místo nápisu „dálnice uzavřena“ bude nyní použita i pro řidiče ze zahraničí srozumitelná šipka se zákazem vjezdu.

Nová zobrazení jsou v příloze tiskové zprávy.

Informační portály _2. generace.pdf
Datum: 03.05.2012