ŘSD jednalo o zvlněné ostravské dálnici se starosty a primátory

Vytisknout článek
Ostrava (15. března 2012) – Vedení Ředitelství silnic a dálnic jednalo dnes v Ostravě o tématu zvlněného úseku dálnice D4708.2 (Ostrava, Rudná – Hrušov) s českými starosty a primátory. Záměrem správce silničních komunikací bylo podělit se s představiteli orgánů státní správy a samosprávy o zkušenosti s případem úseku dálnice v Moravskoslezském kraji a s celou problematikou reklamačního řízení.

Podle ředitele ŘSD Reného Poruby se všechny státní organizace nebo orgány samosprávy jako investor běžně pohybují ve vztahu se zhotovitelem. Může jít o projekty infrastruktury, dopravní stavby nebo služby. „A myslím, že je potřeba podělit se vzájemně o zkušenosti, kdy investor efektivně hájí své zájmy, v našem případě státní investor hájící zájmy daňových poplatníků, a měl by posupovat tak, aby nemohlo dojít k provedení nekvalitního díla ze strany zhotovitele,“ říká Poruba.

Vedoucí zástupci ŘSD na semináři se starosty především hovořili o případu zvlněného úseku dálnice D4708.2 mezi Ostravou, Rudná a Hrušovem v Moravskoslezském kraji. Představili zde kompletní chronologii a objektivní stav projektu a současně nastínili budoucí vývoj. „Především pro místní starosty je důležité vědět, co se na komunikaci v dalších měsících odehraje. Opravy úseku a různá omezení přinesou komplikace v dopravě a ty mohou být pro život obyvatel v okolních obcích velmi nepříjemné,“ říká René Poruba.

Semináře se zúčastnilo přibližně 40 starostů z celé České republiky. Větší část z nich byla z obcí a měst ležících přímo v okolí kontroverzní stavby.Datum: 15.03.2012