Doplňující informace k prohlášení Ministerstva dopravy k reklamním zařízením

Vytisknout článek
V návaznosti na vydané prohlášení ministerstva dopravy „objasňující současnou situaci kolem reklamních zařízení podél dálnic a rychlostních komunikací“ doplňuje ŘSD následující:

Ředitelství silnic a dálnic dlouhodobě realizuje všechna opatření vedoucí k omezení počtu reklamních zařízení podél dálnic a rychlostních komunikací. Děje se tak přitom nejen v souladu s pokynem ministerstva dopravy z roku 2011. „ŘSD již od druhé poloviny roku 2010 informuje majitele reklamních zařízení o tom, že po vypršení nájemní smlouvy nebudou uzavírány jejich dodatky, ani smlouvy nové. Toto ŘSD provádí bez ohledu na dodatečné nařízení ministerstva z roku 2011,“ říká ředitel ŘSD René Poruba.

Informace o dalším neprodlužování nájemního smluvního vztahu zasílá ŘSD k reklamním zařízením umístěných na komunikacích po celé České republice. Jde o nájemní smlouvy, jejichž platnost končí v letech 2013 a 2014 nebo platnost skočila již v letech 2010 a 2011.

ŘSD v případě reklamních zařízení postupuje s maximální snahou řešit tuto problematickou záležitost preventivně. Proto organizace nechala zpracovat právní rozbor, který upřesňuje, jaké možnosti má ŘSD při redukci zařízení na dálnicích a rychlostních silnicích. „Snažíme se nevýhodné smlouvy z minulosti řešit. Nové smlouvy neuzavíráme a stávající se snažíme ukončit jakmile je to právně možné,“ doplňuje René Poruba.


Datum: 04.01.2012